Saugumas

Šiaulių bankas naudoja saugias šiuolaikines internetinės bankininkystės technologijas, tačiau pavojus gali iškilti, jei prarasite prisijungimo priemones arba apie jas sužinos kiti asmenys.

Pagrindinės rekomendacijos naudojantis „SB linija“

Saugokite savo „SB linijos“ identifikavimo duomenis: naudotojo ID, prisijungimo slaptažodį, slaptažodžių kortelę, generatoriaus PIN kodą, „SB linijos“ sutartį.
Savo prisijungimo slaptažodžio neatskleiskite niekam. Net jei skambinate į Šiaulių banką, darbuotojai niekada neprašys šio slaptažodžio.
Jokiais atvejais niekas ir jokiomis aplinkybėmis neturi teisės reikalauti iš jūsų pateikti slaptų „SB linijos“ identifikavimo priemonių duomenų – nei telefonu, nei el. paštu, socialiniuose tinkluose ar kokiais kitais būdais. Būkite budrūs ir nepasiduokite psichologiniam spaudimui.

Jungdamiesi prie „SB linijos“ visada atidžiai pasitikrinkite internetinį puslapį:

Kompiuterio saugumo palaikymas

Naudokitės kompiuteriais, kuriuose įdiegtos legalios, atsinaujinančios operacinės sistemos, pvz., Windows 7 arba vėlesnės versijos.
Turi būti įdiegtos atsinaujinančios ir pilnai gamintojų palaikomos Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari interneto naršyklių versijos, rekomenduojama naudoti naujausias, nesaugokite formų ir slaptažodžių duomenų laikinojoje naršyklės atmintyje.
Rūpinkitės kompiuterine, programine arba kitokia įranga, iš kurios jungiatės prie „SB linijos“, apsauga nuo virusų ir kitų grėsmių: nuolat atsinaujinkite antivirusinę sistemą, programas, veikiančias prieš šnipinėjančias programas (angl. „anti-spyware“) bei ugniasienes (angl. „firewall“), nenaudokite nebeatnaujinamos programinės įrangos, tokios kaip Internet Explorer 6 ar Windows XP.

Būkite budrūs ir atsakingi

Nesilankykite nepažįstamuose tinklalapiuose — dažniausiai kenksmingos programėlės (šnipinėjančios, virusai) platinamos el. paštu ir nesaugiuose tinklalapiuose, taip pat nepažįstamų žmonių žinutėse socialinių tinklų paskyrose.
Pasinaudoję „SB linijos“ sistema interneto kavinėje, bibliotekoje ar kitoje viešoje vietoje išvalykite naršyklės laikinąją atmintį, kad neliktų išsaugoti jokie jūsų duomenys, taip pat rekomenduotina pasikeisti prisijungimo slaptažodį.
Jūsų internetinės bankininkystės slaptažodis neturi būti iš vienodų simbolių ar skaitmenų, vardas, gimimo data ar pan., kaip susikurti saugų slaptažodį, daugiau galite rasti čia.
„SB linijos“ identifikavimo priemones laikykite pašaliniams neprieinamoje vietoje, nerašykite savo naudotojo ID ir/ar prisijungimo slaptažodžio ant slaptažodžių kortelės ar pan., nesinešiokite užsirašytų tokių duomenų piniginėse, niekam jų neatskleiskite – pažįstamiems, asmenims, prisistatantiems banko, valstybinių institucijų ar teisėsaugos atstovais. Jeigu pageidaujate, jog šeimos nariai galėtų naudotis jūsų sąskaitomis, kreipkitės į banką, kad tokiems asmenims būtų išduotos atskiros identifikavimo priemonės.
Bankas niekuomet nesiunčia laiškų prašydamas jūsų prisijungimo prie „SB linijos“ duomenų. Gavę įtartiną laišką nespauskite jame esančių nuorodų, nebandykite atidaryti esančių priedų ir nedelsdami informuokite banką tel. 1813 (skambinant iš užsienio +370 37 301 337).

Daugiau informacijos kaip apsaugoti savo kompiuterį, apie bandymus išvilioti informaciją, sukčiavimo būdus galite rasti čia.