Mobilusis parašas – tai įprasto parašo elektroninis atitikmuo, kuris mobiliojo telefono ir mobiliojo ryšio SIM kortelės pagalba leidžia saugiai ir patogiai prisijungti prie „SB linijos“ bei pasirašyti operacijas parašu, leidžiančiu identifikuoti pasirašantį asmenį ir turinčiu teisinę galią. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Stacionarus parašas – tai alternatyvi tapatybės patvirtinimo priemonė, autentifikuojama RC USB raktu, t. y. Registrų centro išduodama kriptografine USB laikmena, kurioje esantys kvalifikuoti sertifikatai leidžia saugiai prisijungti prie „SB linijos“ ir pasirašyti operacijas elektroniniu parašu.

Norint prisijungti prie „SB linijos“ su stacionariu parašu, reikia paruošti kompiuterį darbui. Kaip tai padaryti, žiūrėkite www.elektroninis.lt.

Jeigu pageidaujate operacijas pasirašyti elektroniniu parašu (mobiliuoju ar stacionariu), tuomet pirmiausiai kviečiame pasikeisti operacijų pasirašymo tipą į „elektroninis parašas“. Tai galite padaryti „SB linijos“ meniu punkte „Paraiškos ir prašymai“ pasirinkę ir užpildę „Paraišką pasirašymo priemonės keitimui“ arba atvykę į artimiausią Šiaulių banko skyrių.

Iškilus klausimams maloniai kviečiame kreiptis į Šiaulių banką telefonu 1813 arba el. paštu sblinija@sb.lt.